איך צה"ל תרם לפריחה ולשגשוג של באר שבע?

העיר באר שבע הופכת ליותר ויותר אטרקטיבית להשקעה ולמגורים בשנים האחרונות. המומחים של קבוצת אחים אום מסבירים כיצד המהלכים האחרונים של צה"ל תרמו לפריחה ולשגשוג של באר שבע.

לפני מספר שנים הכריז צה"ל על התכנית להקים את עיר הבה"דים, אליה יועברו כל בסיסי ההדרכה של הצבא במרוכז אל באר שבע. לעיר הבה"דים, או "קריית ההדרכה על שם האלוף אריאל שרון" בשמה הרשמי יותר, עברו כבר 2,500 חיילים כאשר היעד הסופי הוא להעביר דרומה בסך הכל כ-10,000 חיילים.

"משקיעי הנדל"ן הזריזים הבינו את הפוטנציאל הטמון במעבר הצבא לנגב", אומרים מומחי קבוצת אחים אום. "בשילוב עם מחירי נדל"ן נמוכים מאוד, התוצאה היא נהירה של משקיעים אל באר שבע ואל הישובים הסמוכים לה במטרה לרכוש דירות להשקעה".

חלק ניכר מהמשקיעים החליטו לרכוש דירות של שיכונים באזורים שונים של העיר, לדוגמה שכונה ד' בבאר שבע. ההשלכות של תופעה זו הן שמחירי הנדל"ן באזורים אלו הולכים ועולים, מה שמבטיח כי בבוא העת המשקיעים יוכלו למכור את הנכסים תמורת רווח נאה.

המגמה צפויה להתחזק

תופעה זו עשויה רק להתחזק, זאת לאור העובדה שהצבא מעוניין להעביר מרכזים נוספים שלו דרומה. לדוגמה, חיל האוויר העביר את בח"א 27 על כל יחידותיו משדה התעופה בן גוריון אל נבטים. דוגמה אחרת היא "קריית התקשוב", בסיס טכנולוגי אשר אמור לקום בעתיד מזרחית לבאר שבע בשנת 2020. בנוסף, נפלה החלטת ממשלה על פיה התעשייה הצבאית כולה תעבור מאזור רעננה והרצליה אל הנגב לכל המאוחר בשנת 2022.

מהמעבר של הצבא דרומה תהנה לא רק באר שבע אלא גם הישובים הסמוכים לה, דוגמת דימונה, להבים, ירוחם ועוד.

הנשיא ראובן ריבלין עם חיילים בקריית ההדרכה (צילום: מארק ניימן, ויקיפדיה)
הנשיא ראובן ריבלין עם חיילים בקריית ההדרכה (צילום: מארק ניימן, ויקיפדיה)

כתוב/כתבי תגובה